Obraz
filtry do wody bielsko

Na co dzień także w krajach europejskich zwracamy większą uwagę na to, jakiej jakości wodę można znaleźć w naszych kranach. Niestety, różnego rodzaju badania przeprowadzane przez państwowe, jak i prywatne instytucje w wielu wypadkach wskazują na nieprawidłowości.

Czy mamy wpływ na jakość naszej wody?

Nawet jeżeli te nieprawidłowości z punktu widzenia epidemiologicznego nie stanowią zagrożenia, to jednak mogą wpłynąć na jakość życia. Woda zawierająca zbyt dużo manganu czy żelaza smakuje i pachnie inaczej, a co istotniejsze – może w perspektywie czasu negatywnie wpływać na funkcjonowanie sprzętów AGD. Co można zrobić? Rozwiązaniem niezwykle rozsądnym, a także coraz popularniejszym pozostaje zakup nowoczesnych filtrów do wody.
Unikanie spożywania wody z kranu może być uzasadnione – jednak warto pamiętać, że kupując wodę w butelkach przyczyniamy się do zwiększania produkcji odpadów zatruwających m.in. oceany, a także całą dostępną na ziemi wodę pitną. Stąd też lepiej zainwestować w taki filtr, który zagwarantuje wysokiej jakości, odpowiednio zmineralizowaną wodę – i to bez konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków (oczywiście poza samym filtrem i jego konserwacją, lecz to zaledwie ułamek kosztów regularnego kupowania wody w butelkach).
Filtry do wody nowej generacji – których dystrybucją zajmuje się firma Hydroekspert – wykorzystują proces odwróconej osmozy, co gwarantuje nie tylko wolność wody od zanieczyszczeń, ale także umożliwia poprawę jej jakości. Oznacza to, że może być spożywana, użytkowana do gotowania, oraz ma odpowiednią twardość, by użytkować ją w pralce czy zmywarce.

 

Korzystne nie tylko dla zdrowia...

Filtry do wody są niezbędne w każdym gospodarstwie domowym również z uwagi na to, że pozwalają na poczynienie istotnych oszczędności w budżecie. Wydatki na butelkowaną wodę wciąż rosną, ponieważ ceny wszystkich produktów spożywczych stają się wyższe przez inflację. Dzięki kupnie profesjonalnego filtra do wody można zapewnić sobie dostęp do wolnej od bakterii i zawierającej odpowiednie dawki minerałów wody – bez konieczności dodatkowych zakupów. Warto pamiętać, że niefiltrowana woda może zawierać także groźne dla zdrowia i prowadzące do poważnych zatruć pokarmowych pałeczki E.Coli.
Wybierając filtry do wody dobrze jest zwrócić się o pomoc do specjalistów. Dzięki temu na pewno filtr będzie dopasowany do konkretnych warunków oraz potrzeb – niezależnie od tego, ile osób użytkuje wodę w danym gospodarstwie.